Reacties op dit artikel
 • Chido Houbraken Wo 25 nov 2009, 13:23

  Mooie blog, Leon!
  Inderdaad is de kwaliteitszorg vaak een ondergeschoven kindje dat pas om de hoek komt kijken bij het aanvragen van een machtiging tot substitutie. In het 'handboek vervanging' dat daarbij opgesteld wordt, moet een procedure voor kwaliteitscontrole opgenomen zijn. En vaak wordt er pas dan over nagedacht, terwijl dat al in de eerste fase geregeld had moeten zijn.
  Goed dat je dat zo nog eens onder de aandacht brengt.

 • André Plat Vr 27 nov 2009, 00:17

  Leon,
  Je artikel biedt aanknopingspunten om kwaliteitsmanagement bij DIV of elders uit te voeren. Kwaliteitsborging is 'must' en dat ben ik met Chido eens: dat moet je altijd regelen. Vervanging geeft wellicht extra dimensie. Je oproep tot slimmere software en controle onderschrijf ik van harte. Als je scans laat stempelen door de scanner (optie is aanwezig, staat meestal uit), dan is een globale controle door operator gemakkelijk. Verder werkt het als de originelen niet meer worden gebruikt: dan ben je er snel achter als scans onleesbaar zijn of pagina's ontbreken. Tsja en over de geïntegreede scanmodules van veel leveranciers ben ik over het algemeen niet erg te spreken. Net als de viewers trouwens. De kwaliteitscontrole op de metadatering organiseer ik graag 'in het proces' (invoerder controleert zelf) en op basis van maandelijkse controles, rapportage, herstelacties en rapportage aan het hoger management. Het zou inderdaad goed zijn als dergelijke controles vanuit een andere dan div afdeling zouden worden gemonitoord. Bijvoorbeeld AO, IC of een kwaliteitsmanager. Gegevensbeheer is zowiezo in veel administraties nog heel beroerd georganiseerd. Heel wonderlijk als je bedenkt dat kennisintensieve ambtenarij 'leeft' op administraties en gegevens.
  Enfin....je aanzet inspireert

 • Leon van Oosterom Vr 27 nov 2009, 13:45

  André,

  Fijn om te lezen dat hier draagvlak voor is.
  Ik ben de discussie ook op Breed aangegaan en ook daar ontspint zich een heel inhoudelijke discussie. Zelf denk ik dat vanuit DIV een rol moet worden gecreëerd van Informatie Controler.
  In een handboek vervanging dat ik voor een van mijn klanten mag schrijven wordt hij juist in DIV gepositioneerd omdat Vanuit dat vakgebied immers een zo groot mogelijk overzicht en inzicht te verwachten valt van zowel
  integriteitsbewaking op documentniveau als op het belang en samenhang van de processen die tot een eindproduct leiden. De functie is intern bedoeld voor de organisatie en is dus eigenlijk zowel een kwaliteitsmanager die zich
  actief bezig houdt met het borgen van processen als de interne kwaliteitsauditor. In die laatste functie zou hij of zij de directe gesprekspartner zijn voor de GAI en PAI bij het reguliere externe toezicht.t vanuit DIV een rol moet worden gecreëerd van Informatie Controler

 • Leon van Oosterom Vr 27 nov 2009, 13:56

  Correctie op de reactie. de allerlaatste zin vanaf -.t vanuit etcetera- behoort daar niet :)

 • Mitesh Za 28 jun 2014, 17:00

  Prefer not to say

 • Raefer Gabriel Wo 2 jul 2014, 15:37

  125 lbs

 • Wilbert Do 3 jul 2014, 15:09

  125 lbs

 • Lars Torp Vr 11 jul 2014, 14:55

  108 lbs

Mijn reactie

 • HTML niet toegestaan. URL's worden automatisch clickable.
  * E-mail adres wordt niet getoond

SOD Feeds